Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 
HEADLINES  Subscribe to Madison Youth Basketball Association RSS news feed.
2019-2020 Madison Youth Basketball Teams
10/25/2019
2019-2020 Madison Youth Basketball Girls Teams   5th...
Congratulations 4th grade boys!
08/05/2019
Congratulations to the 4th grade boys for capturing the bronze medal...
 
2019-2020 Madison Youth Basketball Teams

2019-2020 Madison Youth Basketball Girls Teams

 

5th Grade Black

Roster

1 Ella Bodner

3 Phoebe Brennan

4 Tatum Cash

10 Emma Connors

11 Emily Dusza

12 Caroline Keating

13 Maggie Kennedy

14 Emma Kuja

15 Molly Mcgetrick

20 Isabel Papuga

21 Kate Rizzo

22 Catherine Schneider

23 Anna Tompkins

24 Maisy Wheeler

25 Chloe Wiesbrock

 

6th Grade Black

Head Coach: Titus Agee

 

Roster

Lillian Agee

Kathryn Butler

Daisy Draught

Lilliana Gerrard

Lexi Guerette

Eliza Jobson

Kelly, Kelly

Claire Levis

Matea Thibeault

Lillian Vedrani

 

7th Grade Black

Head Coach: Brian Hughes

 

Roster

Isabel Bowler

Caroline Courtney

Taylor Ferraiolo

Ella Helfrich

Nora Hughes

Addison Kosiewicz

Morgan Mastrobattisto

Chloe Rachler

Alexa Young

 

8th Grade Black

Head Coach: Mike Schwarz

 

Roster

Juliette Brenza

Reese Ciecko

Ava Davies

Katie Flanagan

Elise Owen

Abbey Richard

Lucy Schwarz

Rebecca Snyder

Paige Steffen

Caroline Stella

Regan Suerth

 

2019-2020 Madison Youth Basketball Boys Teams

4th Grade Black

Head Coach: Stephan Brueckner

Roster

 

10 Everett Anderson

11 Sebastian Brueckner

12 Hayden Duncan

13 Edmond Flood

14 Nate Kessell

15 James Kilbourn

20 Patrick Mershman

21 Henry Miller

22 Thomas Pshybyshefski

23 Ethan Scheps

 

5th Grade Black

Head Coach: Dan Shay

Roster

 

Banks Babjak

Lucca Boyce

Patrick Cahill

Giovanni Cocuzzo

Timmy McSweeney

Luke Medeiros

Lincoln Miller

James Portley

Billy Shay

Drew Young

 

5th Grade Gold

Head Coach: Mark Steffen

Roster

 

Ethan Byrne

Benjamin Coe

Dylan Chang

Brayden Dempsey

Brendan Keating

Ryan Quinones

William Riggio

Wyatt Roberts

Owen Scheps

Luke Steffen

Wilson Walker

 

6th Grade Black

Head Coach: Andy McCullough

 

Roster

Drew Catala

Clay Cosgriff

Drew Horn

Stone Leckey

Jonas Markovitz

Nicholas Maynard

Thomas McCullough

Timothy O’Malley

Robert Reh

Brendan Riordan

Liam Scott

 

6th Grade Gold

Head Coaches: Matt Menard & Paige Brennan

 

Roster

Finn Barry

Kyle Borduas

Ayden Brennan

Conor Casagrande

Brennan Catino

Colin Menard

Cameron Oranzo

Heath Schwarz

Finn Strabley

Michael Usiak

Tyler Wohlgemuth

Thomas Volz

 

7th Grade Black

Head Coach: Marc Markovitz

 

Roster

Orion Brueckner

Griffin Byrne

Jack Dodd

Chase Geremia

Sam Markovitz

Michael Mazzola

Miles McGetrick

Quinton O’Dea

Shailen Pathy

 

 

8th Grade Black

Head Coach: David Antonetti

 

Roster

Eli Ackerman

Nicholas Antonetti

Chase Docker

Aidan Doyle

Kyle Hoffman

Matthew Kasper

Ben Kuja

Tyler Maynard

Tai Nuzzi

Owen Preskar

Jack Shay

 

8th Grade Gold

Head Coaches: Dan Volz and John Reh

 

Roster

Cavan Dowler

Garrett Keane

Danny McSweeney

Payton Powell

David Quoka

Johnny Reh

Jake Roberts

Hunter Siuzdak

Jack Tompkins

Ben Volz

Calvin Walker

 


by posted 10/25/2019
Congratulations 4th grade boys!

Congratulations to the 4th grade boys for capturing the bronze medal in the Nutmeg State Games!  They put in the time at the Surf Club over multiple weeks and the medal is well deserved.  Go Tigers!


by posted 08/05/2019
Sponsored By